Didelė problema, su kuria susiduria garbaus amžiaus žmonės – užimtumo stoka.

Visą gyvenimą intensyviai dirbę, išėję į užsitarnautą pensiją, turi žymiai daugiau laisvo laiko, tačiau čia iškyla dilema – žmones pradeda kankinti jausmas, kad nežinos ką veikti, kuo užsiims, nors, kad dar turi daug energijos.  

Augintinis namie – alternatyva garbaus amžiaus žmonėms neprarasti gyvenimo džiaugsmo.  

Gyvūnų terapija pasaulyje nėra naujas dalykas. Pavyzdžiui, Lietuvoje irgi yra taikoma delfinų terapija, kuri gali padėti vaikams, sergantiems įvairiomis ligomis. Žirgų terapija gali padėti gydant raidos sutrikimus, psichologines traumas. 

Gyvūno glostymas teikia abipusę naudą: žmogus, liesdamas ir glostydamas  juos, išlaiko smulkiųjų rankos sąnarių mobilumą, o gyvūno kailio šiurkštumas ar glotnumas gerina pirštų jutimus. 

Gyvūnai namie ir žmogaus užimtumas. Į privaloma atsižvelgti? 

Priklausomai nuo gyvūno rūšies, ar tai šuo, ar katė, o gal jūrų kiaulytės, auginti gyvūną (-us) namie gali būti labai sudėtinga garbaus amžiaus žmogui. Žvelgiant iš kitos pusės, prižiūrint gyvūną namie būtų išlaikoma garbaus amžiaus žmogaus dienos disciplina, atsakomybė ir, be abejo,  užimtumas, saugumo jausmas

Pagrindinis dalykas, norint savo artimam žmogui pasiūlyti auginti gyvūną namie – nedaryti išankstinių prielaidų. Turėtumėte įsitikinti, kad žmogus supras, jog auginant gyvūną namie, reiks juo rūpintis. Taip pat, žmogus galės tai daryti.  

Prižiūrėti gyvūną – tai reiškia, kad jį reikia prausti, šukuoti, išvesti į lauką (pvz., jei tai šuo), karts nuo karto apsilankyti pas veterinarą. Taip pat iškyla ir finansinė atsakomybė. Maistas, veterinarinės išlaidos kainuoja.  

Viena  problemų, kuri gali įtakoti apsisprendimą dėl gyvūno auginimo namie – tai yra žmogaus sveikata. Sunku būtų įsivaizduoti garbaus amžiaus žmogų, kuris kenčia nuo klubo sąnario (-ių) artrozės vedžiojanti didelį vilkšunį. Ką noriu pasakyti? Nors garbaus amžiaus žmogus turi daug vidinės energijos, ne visi gyvūnai yra tinkami. Būtina atsižvelgti į žmogaus sveikatą: 

  • Ar nėra sutrikęs žmogaus mobilumas? Pvz., ar gali lipti laiptais, pritūpti ir pan.  
  • Ar žmogus neturi problemų su kvėpavimo ir širdies kraujagyslių sistemomis? Jūros kiaulyčių kailis, kačių, šunų kailis gali sukelti alerginę reakciją, o labai sunkiais atvejais ir anafilaksinį šoką.  
  • Ar žmogus neturi problemų su psichine sveikata? Žmogus turi adekvačiai vertinti situaciją ir suprasti, kad augins gyvūną. 
  • Labai svarbu įvertinti situaciją, jei žmogui staiga pasidarytų bloga, kas prižiūrėtų gyvūną.  
Įdomus straipsnis:  ALZHEIMERIO LIGA. PATARIMAI, KURIE PALENGVINS SITUACIJĄ

Turėtumėte atkreipti dėmesį ir į namų aplinką. Didelis iššūkis garbaus amžiaus žmogui – saugiau gyventi namie. Stengtis nenukristi, neužkliūti. Tad reiktų atkreipti dėmesį ir į tai. Auginant namie šunį jam reikia vietos. Šuo energingas gyvūnas, kuris iš meilės savininkui gali ant jo ir užšokti.  

Kaip žmogui įsigyti gyvūną? 

Žmogaus užimtumas su augintiniu turi daug naudos. Bet jokiais būdais nereikėtų žmogui dovanoti gyvūno prieš tai neįvertinus auginimo galimybių.  Tokiu atvejų, jei nusprendėte žmogui dovanoti gyvūną, pagalvokite apie gyvūnų prieglaudas. Ten, gyvūnai yra suaugę, pilnai vakcinuoti ir sveiki.
O, pasiimant gyvūną iš prieglaudos, Jūs galėsite ne tik suteikti žmogui teigiamų emocijų, skatinti jo užimtumą, bet ir padėsite gyvūnui rasti naujus mylimus namus.