Select Page

UŽIMTUMAS IR ERGOTERAPIJA. 6 PATARIMAI

Patarimai, Užimtumas | 0 comments

Užimtumas…. Dažnai girdime, kad ergoterapija, tai ne tik savarankiškumo atstatymas, aplinkos pritaikymas bet ir užimtumo planavimas. Daugelis esame susidūrę su situacija, kurioje susimąstome, kaip mes galėtume padėti savo artimiems žmonėms, kad jie būtų laimingesni.

Tikrai ne vienam  mūsų teko girdėti klausimą iš savo artimųjų, kuriuos parsivežėte iš kitur arčiau savęs: „O ką man dabar veikti vienai (-am), man bus liūdna….“

Nereikia būti dideliu mokslininku, kad suprastum, jog žmogaus užimtumas turi tikrai didelę įtaką žmogaus sveikatai. Štai, remiantis atliktu moksliniu tyrimu, įrodyta, kad užsiimant prasmingomis veikloms, galima sulėtinti atminties problemas, kurios sukelia demencija.

Noriu pateikti keletą praktiškų patarimų, kurie gali tikrai įdomiai ir prasmingai užimti žmogų, leisti jam jaustis svarbiu ir mažinti liūdesį. Koks tas užimtumas gali būti?

1.   DĖLIONĖS

Stop! Aš įsivaizduoju, ką Jūs dabar pagalvojote: „Ergoterapeutas siūlo man žaisti vaikiškais žaidimais, dėlionėmis…. nors man jau 75 metai!……

Dėlionių žaidimai turi visai kitokią reikšmę, kai su jais žaidžia suaugę. Paaiškinsiu plačiau: renkant dėlionę, žmogus gali prisiminti linksmas ir malonias akimirkas iš savo gyvenimo.

Dar vienas iš pavyzdžių – dėlionės rinkimas gali žmogui priminti jo darbinius įgūdžius, kuriuos jis yra pamiršęs. O tai vėl – skatina žmogų galvoti ir domėtis.

Dėliokite kartu. Tai stiprina tarpusavio ryšį, skatina žmones daugiau bendrauti ir domėtis vienu kitu.

2. SENJORŲ DIENOS GRUPĖS, CENTRAI

Kiekvienoje savivaldybėje tikrai galima rasti senjorams skirtų dienos grupių. Šokiai, dainavimas, tapymas ar konstravimas, tai tik kelios iš daugelių užimtumo veiklų, kuriomis užsiima šios grupės. Bendravimas ir buvimas kartu mažina depresiją, gerina savijautą ir leidžia žmonėms prisiminti ar išmokti kažko naujo ir įdomaus. Pateiksiu keletą pavyzdžių.

Vilniuje:

DIENOS CENTRAS „ATGAIVA

MALTIEČIAI

Kaune:

„KETURLAPIS DOBILAS“

„SENJORŲ CENTRAS“

3. LOBIO IEŠKOJIMAS

Susitikti kartu, praleisti dieną prie jūros….su metalo detektoriumi. Kaip Jums tokia idėja? Šis užsiėmimas yra labai populiarus tiek jauniems žmonėms, tiek garbaus amžiaus. Kartu ieškoti gabalėlio istorijos pasislėpusios smėlyje – puikus būdas praleisti laisvalaikį aktyviai.
O, jei žmogus dar ir domisi istorija – jam šis pasiūlymas tikrai patiks.

Įdomus straipsnis:  PARKINSONO LIGA IR KELIONĖS
Užimtumas. Ergoterapija. Veiklos

Nešiojami metalo detektoriai nėra brangūs. Galima jį išsinuomoti ir dienai. Tereikia turėti šį įrankį, truputį šiltos kavos ar arbatos ir įsiminta kelionė garantuota.

4. DALYVAVIMAS VIEŠAME RENGINYJE

Egzistuoja žmonių, kurie negali gyventi be akcijų, nors yra jau garbaus amžiaus. Kiekvienais metais visuose Lietuvos miestuose yra rengiamos įvairios akcijos, pvz., „DAROM“. Tai puiki užimtumo veikla, kuri skatina žmogų judėti ir susitvarkyti. Visi mėgstame švarą ir tvarką.

5. KLUBAI

Žmogus mėgdavo žaisti stalo žaidimus, o gal buvo profesionalus šaškų meistras? O, gal jis iki šiol mėgsta žvejybą? Kodėl neįstojus į tokį klubą, kuris būtų skirtas senjorams? Nežinote kur? Juk, galima ir patiems įkurti jį!

Klubas nebūtinai turi būti oficialus. Jums tereikia susitarti su savo draugais, kurie irgi mėgsta tokius užsiėmimus, kad kekvieną pirmą mėnėsio dieną, jus renkatės kartu ir žaidžiate tai, ką mėgstate. O, gali nutikti ir taip, kad šio klubo tradicijas tęs ir Jūsų vaikai ar anūkai.

6. SKAITYMAS

Skaitymas – tai puikus užimtumo būdas. Tai įdomi ir naudinga veikla, kuri stimuliuoja smegenis, taip pat skaitymas mažina Alzheimerio ligos riziką, gerina miegą ir mažiną stresą. 

Visiškai nesvarbu ar žmogus skaito el. knygą, popierinę knygą ar net audio knygą. Skaitymas leidžia pasinerti į skaitomą istoriją, leidžia išmokti naujų dalykų. 

Užimtumas – vienas iš svarbiausių dalykų, kuris leidžia žmogui būti laimingesniam.

Parašykite komentaruose, kaip Jūs leidžiate laisvalaikį su savo artimaisiais.

Komentarai

0 Comments

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įdomūs straipsniai