Select Page

INFEKCIJA. BŪDAI KAIP JOS IŠVENGTI

Patarimai, Informacija | 0 comments

INFEKCIJA… Taip taip, jausmas žinomas tikrai kekvienam, kai atsikeliate ir absoliučiai viską skauda:
galva “plyšta”, nosis “varva”, skauda ir maudžia visa kūną, krečia šaltis… ir visi Jūsų dienos planai “šuniui ant uodegos…” Tai klasikiniai infekcijos požymiai. O jei ęsate tėvai, antra mintis (pirma, kad dienos planai subirėjo) ar vaikai irgi užsikrėtė ir teks Jums vėl kreiptis kartu su vaikais į gydymo įstaigą dėl diagnozės nustatymo/patikslinimo, gydymo, nedarbingumo ir .t.t.

Faktas kaip blynas, kad atsikėlus suprantate, kad susirgote – ne tas būdas, kuriuo norėtumete pradėti dieną. Ar tai UVRI (ūmi viršutinių kvėpavimo takų infekcija) ar gripas ar dar kažkas rimčiau yra mažu mažiausiai nemalonu ir pavojinga.

Dėja, bet neįmanoma visiškai išvengti infekcijų ir jų plitimo, tačiau yra būdų, kaip Jus galite iki minimumo sumažinti infekcijos riziką ir ja (jomis) neužsikrėsti ir neapkrėsti.

Apie tai ir norėčiau pasikalbėti ir Jums patarti.

Ką Jūs galite padaryti namie, kad sumažinti infekcijų riziką?

 • Pats pagrindinis ir nuo pat mažens mums visiems “kalamas į galvą” dalykas – PLAUTI RANKAS.
  Nešvarios rankos yra pats geriausias infekcijų draugas. Jūsų rankos – Jūsų kasdieniniai ir pagrindiniai įrankiai. Tad, infekcija rankomis gali plisti ypač greitai. Sveikinames, apsikabiname, valgome… tuo pačiu – pasidalinme infekcija su kiekvienu žmogumi esančiu šalia ir ne tik.
  Neapkrausiu Jūsų informacija apie chirurginio rankų plovimo techniką, tačiau, pasidalinsiu su Jumis lentele, kaip teisingai reikia atlikti paprastą ir teisingą rankų higieną:
Infekcija. Rankų plovimas. Ligonio slauga. Patarimai. Lentelė
 • Naudokite antiseptikus: kekvienoje vaistinėje tikrai rasite mažus buteliukus, skirtus dezinfekuoti rankas, jei nėra galimybės nusiplauti jų muilu. įtrinkite rankas tokiu pat būdu, kaip ir su muilu. Rankos turi būti trinamos 20-30sek. su antiseptiku.
Infekcija. antiseptikas. Ligonių slauga. Patarimai. Privati slauga.
 • Jei turite jautrią odą, naudokite nealkoholinius antiseptikus. Tai ypač aktualu žiemą, kai rankų oda tampa labai jautri.
 • Atidžiai ruoškite maistą: nekokybiškai paruoštas maistas ir jo laikymas kelia taip pat didelę virškinamojo trakto infekcijų riziką.
 • Turite namie šūnų, kačių, ar kitokių gyvūnų? Prižiūrėkite ir juos. Jei, taip nutiko, kad gyvūnas atliko “gamtinius reikalus” namie – iškart išvalykite ir jei yra galimybė, dezinfekuokite.
 • Neleiskite gyvūnams gerti nešvaraus vandens – visada užtikrinkite, kad gyvūnas turi šviežio vandens.
 • Vakcinuokite savo gyvūnus. Apsauguokite save ir juos nuo įvairiausių gyvūnų ligų. Plaukite gyvūnų žaislus. Nerekomenduotina, kad gyvūnas jus “bučiuotų”, o ypač vaikus.
 • Vėdinkite patalpas kuo dažniau. Vėdinkite atsikėlus ryte ir prieš einant miegoti. Grynas oras nepakėnkė nei vienam. O didesnis O2 (deguonies) ir mažesnis CO2 (anglies dvideginio – tai ką Jūs iškvepiate) kiekis palengvina kvepavimą.
Įdomus straipsnis:  ERGOTERAPIJA IR SPECIALIŲ POREIKIŲ TURINTYS VAIKAI

Kaip Jūs galite ap(si)saugoti ir savo artimą?

 • Auklėjimas – taip, kaip auklėjo Jus, auklėkite ir JŪS. Mokykite savo artimus, kad REIKIA nusiplauti rankas, REIKIA, nusiplauti skanų obuolį, kriaušę ar kitą vaisių iš sodo ar kaimo ar parduotuvės. BŪTINA nusiplauti rankas po tualeto.
 • Nusiplaukite rankas po to, kai važiavote visuomeniniu transportu. Yra įvairių žmonių, kurie naudojasi visuomeniniu transportu…
 • Jei planuojate kelionę į šiltus, egzotiškus kraštus – prieš kelionę būtinai konsultuokitės su savo šeimos gydytoju dėl papildomų skiepų. Tokiu būdu galite išvengti “staigmenų”, kurios gali būti labai pavojingos.

Kaip galite apsaugoti savo vaikus?

 • Darželis, mokykla, būreliai, draugai….Kekvieną dieną Jūsų vaikai susiduria su dideliu mikrobų, virusų kiekiu. Tad, labai svarbu, kad vaikas nuo pat mažens žinotų, kad… Taip, spėjate teisingai – plautų rankas. Nešvarios rankos – potenciali rizika susirgti, o, edukacija nuo pat mažens – tai didelis įnašas Jūsų vaiko sveikatai.
 • Skiepai – greičiausiai Jūsų vaikas yra planiškai paskiepytas. Patariu pasikonsultuoti su savo šeimos gydytoju dėl neplaninių skiepų. Tokiu būdu galima vaiką apsaugoti dar labiau.

Komentarai

0 Comments

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įdomūs straipsniai