Select Page

DEMENCIJA: 8 PATARIMAI, KURIE PALENGVINS GYVENIMĄ

Patarimai, Demencija, Parkinsono liga | 0 comments

Demencija – tai liga, reikalaujanti ypač daug kantrybės, pasiaukojimo ir unikalaus situacijų sprendimo būdų. Žmonės, sergantys šia liga susiduria su kasdienės veiklos problemomis:  sudėtinga nueiti įvonią/dušą, nusiprausti, susišukuoti, apsirengti, pavalgyti ir t.t. Norint padėti tokiam žmogui, reikia turėti specifinių įgūdžių ir žinių.

Noriu Jums patarti keletą dalykų, kurie palengvins situaciją:

 

Vonia ir dušas

  1. Ypač svarbu, kad žmogus jaustųsi saugus: vonioje/duše įrenkite sienos rankenas, ant grindų nutieskite neslidų gumini kilimėlį.
  2. Pagrindinis prioritetas, prižiūrint žmogų sergantį demencija – disciplina. Na, aš tikrai nekalbu apie kariuomenės discipliną, bet kalbu apie tai, kad „viskas turi būti sudėliota“. Pavyzdžiui: padėkite žmogui tvarkytis vonioje/duše tiksliai kiekvieno ryto ir vakaro valandą. Taip pat, labai svarbu, kad tai vyktų toje pačioje vietoje. Žmonės, kenčiantys nuo demencijos  greitai išsiblaško ir pavargsta, o vietos kaitaliojimas tikrai jėgų daugiau neprideda. Taikant rutiną, galite savo artimajam žmogui suteikti žymiai daugiau komforto ir saugumo jausmo.
  3. Gerbkite žmogaus privatumą: vonios/dušo langai ir durys turėtų būti uždaryti (tačiau, jokiu būdu nepalikite rakto iš vidinės pusės), kad žmogus galėtų nusiprausęs apsirengti. Būtinai išlaikykite žmogaus orumą: jei padedate žmogui nusiprausti/nusišluostyti, padėkite tik tą vietą, kuria žmogus prausia/šluostosi. Kitos kūno dalys turėtų būti uždengtos rankšluosčiu.  
  4. Kiek įmanoma, stenkitės, kad žmogus darytų savarankiškai ir padėkite jam tik tada, kai tikrai reikalinga pagalba. Neskubėkite ir neskubinkite žmogaus. Duokite laiko ir pakankamai vietos atlikti užduotis. O viską atlikus – pagirkite žmogų, kad jam puikiai pavyko. Skatinimas veikia teigiamai ir į naudą!

Maisto ruošimas ir valgymas

  1. Skatinkite, kad žmogus ruoštų maistą ir valgytų savarankiškai. Užkandžiai turėtų būti dažni. Tokiu būdu, galite palaikyti discipliną ir energiją.
  2. Būtinai užtikrinkite, kad žmogus vartotų skysčius – skysčių balansas ypač įtakoja sveikatą.
  3. Parūpinkite žmogui specialius maisto ruošimo ir valgymo įrankius, jei to reikia: neišsiliejantys ir sunkiai dūžtantys puodeliai, lanksčios šakutės ir pan.
  4. Niekada per prievartą nesiūlykite žmogui valgyti ar gaminti valgyti! Aiškinkitės priežastį, kodėl žmogus nevalgo.
Įdomus straipsnis:  NUOLATINIS BENDRAVIMAS IR DEMENCIJA. KODĖL TAI SVARBU?

Komentarai

0 Comments

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įdomūs straipsniai