Šį kartą noriu pakalbėti apie išmaniuosius telefonus ir jų programėles (aplikacijas) ir kaip jos gali padėti senjorams.

Pripažinkime, kad išmaniuosius telefonus turi beveik kiekvienas žmogus. Tad kodėl neišnaudojus jų galimybių?

Priminimai apie įvykius, sveikatos, kelionių programėlės… Egzistuoja visa jūra aplikacijų, kurios gali būti Jūsų pagalbininkas. Išrinkau kelias, kurios pravers bet kurioje situacijoje:

Google Fit (Vaikščioti yra sveika!)

Sveikata – tai didžiausias turtas. Garbus amžius tikrai neturėtų būti priežastis mažiau vaikščioti. Nesakau, kad tinka bet koks vaikščiojimo būdas (pvz.: „Šiaurietiškas ėjimas“ su vaikščiojimo lazdomis), tačiau galima atrasti saugų būdą tikrai.
Ši programėlė puikiai veikia su bet kokiu išmaniuoju telefonu. Skaičiuoja nueitus žingsnius, skaičiuoja pulsą (tam dalykui reiktu išmanaus laikrodžio, kuriame įdiegtas pulso skaičiuoklis), o naudojant GPS (globalaus pozicionavimo sistemą) galite tiksliai matyti kur ėjote ir kokiu greičiu. Kas dar svarbu – nelaimės atveju galite išsiųsti tikslią savo buvimo vietą.

Keep Yoga (Pabandykite joga!)

Puiki programėlė, kuri padės Jums išbandyti joga. Programėlėje yra nuotraukos su aprašymais.
Atminkite, ne visos joga padėtys gali tikti Jums.

Skype | Viber | WhatsApp… (Būkite kartu ir nesvarbu, kur šiuo metu esate)

Bendrauti ir matyti vienas kitą yra labai svarbu. Šilti santykiai su artimu žmogumi leidžia gyventi sveikiau. Jus skiria keli šimtai metrų, o gal keli šimtai tūkstančių kilometrų atstumas? Tai tikrai ne problema. Naudojant vieną  šių programėlių, jus netik gali išgirsti, bet ir pamatyti, o, jei sugalvosite paskambinti iškart keliems žmonėms – tai gali atlikti konferenciniu skambučiu.
Bijote dėl pokalbių saugumo? Nereiktų dėl to jaudintis, kadangi visos programėlės yra koduotos, tad niekas neįsilauš į Jūsų pokalbį.

Runtastic Balance | (Sveika mityba gali apsaugoti nuo daugybės ligų)

Garbaus amžiaus žmonėms svarbu ne tik pakankamai judėti, bet ir sveikiau maitintis. Dažnam žmogui teko girdėti apie cholesterolio įtaką kraujagyslėms.
Ši programėlė leis Jums susidaryti mitybos planą, skaičiuoti kalorijas.
Noriu priminti, kad Jus VISADA  turėtumėte pasikonsultuoti su savo šeimos gydytoju dėl savo mitybos pakeitimo. Pvz.: labai skiriasi mitybos principai tarp žmonių, kurie serga diabetu ir tų žmonių, kurie juo neserga.

Calm (Padės Jums nusiraminti)

Neabejoju, kad Jūs esate pilni energijos, idėjų ir planų. Taip pat, neabejoju, kad norėtumėte dažniau atsipalaiduoti ir pailsėti nuo beprotiškai greito pasaulio. Gal pabandykite šią programėlę?
Rami muzika ir vaizdai tikrai padės Jums atsipalaiduoti.

Įdomus straipsnis:  AFAZIJA IR BENDRAVIMAS SU ŽMOGUMI

Brain Focus (Leis Jums susikaupti)

Ar teko girdėti apie “Pomodoro” sistemą? Patikslinsiu, ne pomIdoro, o pomOdoro 😉
Tai sistema, leidžianti be trukdžių atlikti svarbius darbus. Laikmatis skiria 25 minutes darbo rėžimo ir 5 minutes poilsio. Puikus būdas “išlaikyti mintį ar idėją“. Puikiai tinka žmonėms, kurie daug rašo.
P.S. aš pats naudoju šią programėlę, rašydamas šį straipsnį.

Booking | Google Translate (Juk smagu keliauti ir atrasti naujas vietas)

Vis daugiau žmonių, išėję į pensiją atranda keliones. Tai labai įdomus ir naudingas laiko praleidimas. Kelionės, nauji įspūdžiai ir žmonės.
Šios dvi labai populiarios programėlės leis Jums ne tik išsirinkti kelionės vietą bet kuriame pasaulio kampe, bet ir susikalbėti beveik bet kuria pasaulio kalba, ar tai būtų norvegų ar mandarinų kalba.

Garden Tags (Jūsų sodo pagalbininkas)

Sodas ir jo priežiūra – puikus būdas užsiimti prasminga veikla. Be to, kvapai ir spalvos gali padėti sveikti.
Jums patinka būti savo išpuoselėtame sode? O gal ruošiatės gražiausio sodo konkursui? Ši programėlė tikrai Jums pravers. Didelė informacinė bazė, kuri padės Jums prižiūrėti gėlės ir augalus.

Ir dar…

Nebijokite šiuolaikinės technikos. Egzistuoja įvairūs išmaniųjų telefonų modeliai, kurie tikrai gali Jums tikti. Aš žinau, kartais sulaukiu kritikos iš garbaus amžiaus žmonių, kad „juk šis aparatas neturi mygtukų“… Bet juk galima rinktis iš telefonų su jutikliniais ekranais, telefonų, kurie turi mygtukus.
Nesidrovėkite. Visada galite paprašyti pagalbos ir patarimų iš artimųjų. Jie tikrai patars, kaip naudotis išmaniuoju telefonu.

Aš žinau, kad naudojate tikrai įvairias programėles, kurios Jums padeda kasdienėje veikloje. Parašykite šio straipsnio komentaruose, esančiuose apačioje, kokias programėlės naudojate ir kaip jos padeda Jums.