Select Page

4 TECHNINĖS PAGALBOS PRIEMONĖS, KURIOS JUMS GALI PADĖTI

Patarimai, Saugi aplinka | 0 comments

Techninės pagalbos priemonės – tai būdas padėti Jums judėti. Kaip žinia, dažna garbaus amžiaus žmonių problema yra kritimai, kurie kartais gali baigtis traumomis. Tad norint gyventi saugiai, būtina apsvarstyti techninės pagalbos priemonių naudojimą.

Visada pabrėžiame savo klientams, kad saugi aplinka namuose ir šalia namų yra labai svarbi.

Techninės pagalbos priemonės žymiai pagerina žmogaus gyvenimo kokybę: savarankiškumą, pasitikėjimą savimi ir, aišku, mobilumą. Šių priemonių įvairovė šiais laikais yra įspūdinga (pradedant paprasta vaikštyne, baigiant traversinėmis lubų sistemomis ar keturių taškų dvisluoksne pozicionavimo patalyne ir t.t.) Jas visas čia aptarti užimtų daug laiko ir vietos. Trumpai apžvelkime 4 dažniausiai naudojamas techninės pagalbos priemones, kurios yra prieinamos visiems:

1. VAIKŠČIOJIMO LAZDELĖ

Techninės pagalbos priemonės. Vaikščiojimo lazdelė

Dažna ir patogi priemonė, kuri padeda palaikyti kūno balansą ir užtikrina stabilumą vaikštant. Jų egzistuoja įvairiausių spalvų ir modelių. Yra netgi ir rankų darbo su išgraviruotais raštais. Dažnai naudojama siekiant sumažint apkrovą dubens, kojų sąnariams, pvz., sergant artritu ar sveikstant po atliktos operacijos.  

Kaip pasirinkti tinkamą vaikščiojimo lazdelę?

Viskas priklauso nuo esamos ar potencialios problemos. Jei norima tiesiog „prisilaikyti“, puikiai tinka ir vieno taško atramos lazdelės. Taip pat yra ir 3 ar 4 atramos taškų lazdelės, kurios suteikia žymiai daugiau stabilumo. Jas naudoja žmonės, kuriems sunku išlaikyti kūno balansą, pvz., persirgus galvos smegenų infarktu.

2. VAIKŠTYNĖS SU RATUKAIS

Techninės pagalbos priemonės. Vaikštynė su ratukais

Gan dažna techninės pagalbos priemonė, leidžianti žmogui stabiliai eiti lygiu paviršiumi. Rankenose būna integruoti ir stabdžiai, o pačios rankenos ergonomiškos, tad tvirtai laikantis už jų ne taip pavargsta rankos. Tai taip pat geras būdas nenukristi. Jei jaučiama, kad sunku eiti ir kojos „linksta“, galima puikiai atsiremti į tokią vaikštynę.
Yra 2-jų ir 4-jų ratukų vaikštynės. Naudojant teisingai (techninės pagalbos priemones visada turėtų parinkti specialistas, pvz., ergoterapeutas arba kineziterapeutas) vaikštynė gali išlaikyti net pusę žmogaus svorio.
Dar kelios priežastys, kodėl tokio tipo vaikštynės yra tinkamos:

  • Vaikštynės su ratukais yra lengvai valdomos ir patogios, tad tinka ir žmonėms, kurių viršutinė kūno pusė yra silpna;
  • Šios vaikštynės, kaip ir vaikščiojimo lazdelės, sumažina apkrovą, tenkančią sąnariams, tad sumažėja ir skausmas;
  • Puikiai lavina stovėseną, kūno stabilumą ir pusiausvyrą.
Įdomus straipsnis:  2. DALIS: KAIP VAIKUI PAAIŠKINTI, KAD ŽMOGUS SERGA DEMENCIJA

3. LIFTAS LAIPTAMS

Techninės pagalbos priemonės. Tiesus liftas laiptams.

Saugiai judėti laiptais – didelis iššūkis. Laiptai yra vienas didesnių kritimo rizikos veiksnių, tad būtina atsižvelgti į tai. Vis daugiau žmonių įsirengia liftą laiptams savo namuose. Tai labiau būdinga  gyvenantiems individualiuose namuose, ne butuose. Liftas laiptams gali būti tiesus arba lenktas:

Tiesus ar lenktas liftas laiptams? Kokie skirtumai?

Lenktas liftas laiptams.
©BRUNO

Liftas laiptams yra puikus būdas padėti pakilti i antrą aukštą. Tad jei laiptai tiesūs, bus įdiegiamas tiesus liftas laiptams. Jei laiptai gaubti, tokiu atveju bus konstruojamas liftas pagal laiptų kontūrą. Tiek tiesius, tiek lenktus liftus įtaiso profesionalai, kadangi tai reikalauja žinių. Šie liftai gaminami pagal užsakymą. 

4. VAIKŠTYNĖS SU KELIO ATRAMA

VAIKŠTYNĖS SU KELIO ATRAMA.

Tai dar viena įdomi techninės pagalbos priemonė, kuri palengvina ir pagerina žmogaus mobilumą. Vaikštynės pritaikytos specialiai žmonėms, turintiems problemų su kojomis, pvz., po kojos traumos, kai negalima priminti. Jų veikimo principas panašus kaip triračio, skirtumas yra toks, kad ant jos ne sėdama, o remiamasi keliu.
Komplektuojamos su specialia atrama kojai. Taip pat, gali turėti papildomus krepšelius daiktams susidėti ir  integruotus rankinius stabdžius.

Kokias techninės pagalbos priemones naudojate Jūs? Parašykite komentaruose.

Komentarai

0 Comments

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įdomūs straipsniai