UŽIMTUMAS IR JO ORGANIZAVIMAS

 

 

Turėti veiklos = būti laimingu

Kiekvieno iš mūsų gyvenimas yra paremtas veikla ir jos atlikimu. Kai užsiimame mėgstama veikla, mokomės naujų įgūdžių, laviname pamirštus gebėjimus jaučiamės produktyvūs. Dažnai įvykus traumai, fizinės ar psichinės sveikatos pablogėjimui žmonės susikoncentruoja į problemą ir tarsi prisitaikydami prie jos meta viską, kuo iki šiol mėgo užsiimti, norėjo išmokti ar panašiai.

Įvykus, rodos, nežymiam sveikatos sutrikdymui kasdienybė gali gerokai pablogėti. Pavyzdžiui, nuolat bėgiojate parke, daug vaikštote pėstute ir staiga lūžus kojai Jums uždrausta vaikščioti mažiausiai mėnesį. Gyvenimas iš karto pasikeičia. Ne tik išbalansuojama rutina, bet ir išnyksta vienas mėgstamiausių laisvalaikio užsiėmimų. Kasdien didžiulis laiko tarpas lieka tuščias ir beprasmis. 

Mes galime padėti atrasti prasmę gyventi toliau, būti reikalingu sau ir kitiems įvykus įvairioms problemoms. Ne tik laikinai susižeidus ar kitaip praradus reikiamas funkcijas, bet ir įvykus ilgalaikiems pakitimams, tokiems kaip sunki negalia, negalėjimas keltis iš lovos ir kt. 

Aptarsime veiklos problemas, įvertinsime funkcinę būklę, finansines galimybes, išsiaiškinsime Jūsų svajones ir lūkesčius, parinksime naudingą ir Jums patinkantį laisvalaikį, įvairias prasmimgas veiklas ir jų apmokysime. Prireikus laisvalaikį derinsime tarpusavyje ir leisime jį kartu su Jumis sutartu susitikimų tvarkaraščiu.

Mes –  kvalifikuoti ergoterapeutai,  kurie įvertina motyvacijos lygį ir funkcinę būklę, pokalbio metodu išsiaiškina asmens poreikius, parenka patinkančias bei naudingas jo būklei veiklas, kurias galima atlikti laisvalaikiu, tuo pačiu gerinant sutrikusias  funkcijas. Esant poreikiui ar labai stipriam tam tikrų funkcijų sutrikimui, parinktas veiklas galime atlikti kartu su Jumis, periodiškai, sutartu užsiėmimų metu.

KITOS ERGOTERAPIJOS PASLAUGOS

MOBILUMAS IR KRITIMO PREVENCIJA

Kritimai – labai rimta problema. Šią problemą galima išspręsti, pakeitus net ir kelias smulkmenas namuose. Patardami kaip tinkamai pritaikyti namų aplinką ir pritaikydami ją, galime žymiai sumažinti kritimo galimybę ir pagerinti ar bent užtvirtinti ęsamą mobilumą.

TECHNINIŲ PRIEMONIŲ PARINKIMAS IR PRITAIKYMAS

Žmogui, patyrus trumpalaikius arba ilgalaikius funkcinius apribojimus reikalinga užtikrinti, kad jis būtų kuo mažiau priklausomas nuo aplinkinių.

NAMŲ APLINKOS PRITAIKYMAS

Namai – pagrindinė kiekvieno žmogaus buvimo vieta. Čia mes praleidžiame didžiąją dalį savo laiko. Tai mūsų tvirtovė, kurioje ilsimės. Deja, dažnai, įvykus traumai, kūno pokyčiams dėl amžiaus ar dėl kitų priežasčių pakitus mūsų funkcinei būklei ši tvirtovė tampa nebe tokia patogi kaip seniau.