TECHNINĖS PAGALBOS PRIEMONIŲ PRITAIKYMAS 

 

Pritaikius techninės pagalbos priemones galima ir vėl būti savarankišku.

Žmogui, patyrus trumpalaikius arba ilgalaikius funkcinius apribojimus reikalinga užtikrinti, kad jis būtų kuo mažiau priklausomas nuo aplinkinių.

Tai reiškia, kad sutrikus tam tikroms funkcijoms mes įvertinsime Jūsų savarankiškumą kasdienėse veiklose ir taip parinksime technines priemones. Jomis naudodamiesi galėsite įprastus darbus namuose ir už jų ribų atlikti maksimaliai savarankiškai – su minimalia aplinkinių pagalba arba visiškai be jos.

Techninių priemonių parinkimas vykdomas labai plačiai ir pritaikomas individualiai pagal kiekvieno žmogaus funkcines galimybes ir asmeninius poreikius.

Pavyzdžiui, nuo pirštų sąnarių įtvarų, stabdančių artrito sukeltas deformacijas iki neįgaliojo vežimėlio individualaus pritaikymo, esant trumpalaikei ar ilgalaikei judėjimo negaliai.

Nuo specialių maisto įrankių asmenims, sergantiems Parkinsono liga ar Alzheimerio liga, kad galėtų savarankiškai pavalgyti iki funkcinės lovos pritaikymo, kai, deja, bet didžioji dalis asmens gyvenimo vyksta lovoje.

Kaip mes pritaikome techninės pagalbos priemones? 

Pokalbiu su žmogumi apie jo ir artimojo poreikius

Įvertiname žmogaus savarankiškumą, naudodami standartizuotus ir visame pasaulyje naudojamus testus

Parengiame rekomendacijas kiekvienam individualiai

Padedame įsigyti reikiamas priemones

Apmokome, kaip naudotis priemonėmis ir būti maksimaliai savarankišku

KITOS ERGOTERAPIJOS PASLAUGOS

MOBILUMAS IR KRITIMO PREVENCIJA

Kritimai – labai rimta problema. Šią problemą galima išspręsti, pakeitus net ir kelias smulkmenas namuose. Patardami kaip tinkamai pritaikyti namų aplinką ir pritaikydami ją, galime žymiai sumažinti kritimo galimybę ir pagerinti ar bent užtvirtinti ęsamą mobilumą.

NAMŲ ALINKOS PRITAIKYMAS

Namai – pagrindinė kiekvieno žmogaus buvimo vieta. Deja, dažnai, įvykus traumai, kūno pokyčiams dėl amžiaus ar dėl kitų priežasčių pakitus mūsų funkcinei būklei ši tvirtovė tampa nebe tokia patogi kaip seniau.

UŽIMTUMAS IR JO ORGANIZAVIMAS

Kiekvieno iš mūsų gyvenimas yra paremtas veikla ir jos atlikimu. Kai užsiimame mėgstama veikla, mokomės naujų įgūdžių, laviname pamirštus gebėjimus jaučiamės produktyvūs.