NAMŲ APLINKOS PRITAIKYMAS

 

 

Namai – pagrindinė kiekvieno žmogaus buvimo vieta.

Deja, dažnai, įvykus traumai, kūno pokyčiams dėl amžiaus ar dėl kitų priežasčių pakitus mūsų funkcinei būklei ši tvirtovė tampa nebe tokia patogi kaip seniau. Norint atlikti įprastus veiksmus mums prireikia aplinkinių pagalbos, kas ne tik mažina mūsų savivertę, bet ir vargina artimuosius.

Galime pritaikyti Jūsų namų aplinką pagal Jūsų funkcines galimybes ir asmeninius poreikius esant įvairioms patologijoms, pavyzdžiui:

  • Judėjimo negalia;
  • Sergant Alzheimerio, Parkinsono ligomis, mąstymo, atminties sutrikimais;
  • Regos negalia;
  • Klausos negalia;
  • Širdies ir kraujagyslių veiklos nepakankamumas;
  • Kitos ligos, dėl kurių sutrinka savarankiškas asmens apsitarnavimas namuose.

Namų aplinką pritaikome tik išsiaiškinę konkrečius žmogaus poreikius. Turime užtektinai patirties, todėl žinome kaip rasti kainos ir kokybės santykį ir gauti maksimalų efektą. Atsižvelgdami į finansines galimybes parenkame tinkamiausius variantus išlikti kuo mažiau priklausomu nuo kitų savo namų aplinkoje

Mes pritaikome namų aplinką etapais:

Pokalbiu su žmogumi apie jo ir artimojo poreikius

Funkcinės būklės vertinimu

Namų aplinkos vertinimu

Rekomendacijomis, prekių sąrašu pagal žmogaus finansines galimybes

KITOS ERGOTERAPIJOS PASLAUGOS

MOBILUMAS IR KRITIMO PREVENCIJA

Kritimai – labai rimta problema. Šią problemą galima išspręsti, pakeitus net ir kelias smulkmenas namuose. Patardami kaip tinkamai pritaikyti namų aplinką ir pritaikydami ją, galime žymiai sumažinti kritimo galimybę ir pagerinti ar bent užtvirtinti ęsamą mobilumą.

TECHNINIŲ PRIEMONIŲ PARINKIMAS IR PRITAIKYMAS

Žmogui, patyrus trumpalaikius arba ilgalaikius funkcinius apribojimus reikalinga užtikrinti, kad jis būtų kuo mažiau priklausomas nuo aplinkinių.

UŽIMTUMAS IR JO ORGANIZAVIMAS

Kiekvieno iš mūsų gyvenimas yra paremtas veikla ir jos atlikimu. Kai užsiimame mėgstama veikla, mokomės naujų įgūdžių, laviname pamirštus gebėjimus jaučiamės produktyvūs.