SLAUGA, GLOBA AR ERGOTERAPIJA? 

 

SLAUGA, GLOBA NAMUOSE, O GAL PAKAKTŲ VIEN ERGOTERAPIJOS? KAIP NUSPRĘSTI KOKIOS PAGALBOS REIKIA.

Suprantame, dažnai yra sunku nuspręsti, kokia pagalba reikalinga namuose. Kiekvienas žmogus yra individuali asmenybė, todėl ir pagalba reikalinga labai įvairi. Slauga namuose, globa namuose, ergoterapija… Teikiame įvairias paslaugas ir kad Jums būtų lengviau nuspręsti koks pagalbos tipas tinkamiausias, norime paaiškinti plačiau.

Trumpai tariant, teikiame paslaugas namuose dėl vienos  ir pagrindinės priežasties:

KAD JŪS AR JŪSŲ ARTIMAS ŽMOGUS NAMUOSE GYVENTŲ SAUGIAI IR KIEK ĮMANOMA SAVARANKIŠKAI.

 Galime padėti senjorams, asmenims su fizine ar psichine negalia, žmonėms, kuriems reikia specializuotos slaugos ir iš esmės, visiems, kuriems reikia ilgalaikės ar trumpalaikės pagalbos namuose.

 SLAUGA NAMUOSE, GLOBA NAMUOSE… KAS TAI?

Profesionaliai slaugydami ir (ar) globodami žmogų jo namuose, tuo pačiu suteikiame jam visavertę gyvenimo kokybę. Šiais laikais įmanoma ypač kokybiškai gydyti, slaugyti ir globoti žmogų namuose, tad galima sutrumpinti laiką, kuris bus praleidžiamas ligoninėje ar kitoje gydymo įstaigoje.

Nesvarbu ar žmogui reikia tik globos ar kvalifikuotos slaugos, kiekvienas atvėjis yra individualus ir kartu su Jumis sudarome individualų planą.

KAIP NUSPRĘSTI KOKIOS PAGALBOS REIKIA?

Kvalifikuota slauga namuose – tai medicininės paslaugos, kurios aprėpia tokį paslaugų paketą kur reikalinga licencijuota slauga.

Štai vienas iš pavyzdžių: žmogus patyręs nugaros smegenų traumą avarijoje, yra paralyžuotas, gulintis lovoje ir negali pats valgyti dėl burnos patologijos.

Gydytojas yra paskyręs enterinį maitinimą per maitinimo zondą, kuris įvestas per nosį į skrandį. Ant kūno yra gyjančios pragulos. Gydytojas taip pat yra paskyręs medikamentus, kurie turi būti ląšinami tiesiai į veną kelis kartus per parą.

Gyvybinių funkcijų stebėjimas, maitinimo zondo priežiūra, pragulų profilaktika ir artimųjų apmokymas. Tai tik keletas iš užduočių, kokias atlieka slaugytojai, lankydami šį žmogų namuose. Šis atvejis yra klasikinis, kai reikalinga slauga, o, ne globa.

Ergoterapija – Tai licencijuojamos paslaugos, kurių Jums gali prireikti tada, kai kai dėl ligos, amžiaus ar kitų priežasčių savarankiškai nebegalite atlikti įprastų kasdienių veiklų, sutrikus tam tikroms funkcijoms nebepavyksta laisvalaikiu užsiimti tuo, kuo buvote įpratęs, kas Jums patiko.

Savarankiškumo/sutrikusių judesių gražinimas, techninių pagalbos priemonių parinkimas ir saugios namų aplinkos pritaikymas. Tai tik keletas būdų, kaip ergoterapeutai gali padėti. Išsiaiškiname problemas, standartizuotais testais vertiname sutrikusias veiklas, funkcijas, namų aplinką, parenkame konkrečius būdus, kuriais Jums padėsime, teikiame kvalifikuotą pagalbą ir siekiame užsibrėžto tikslo kartu.

Globa namuose – tai ne medicinės paslaugos. Joms nereikia licencijos.

Vienas iš pavyzdžių: mūsų klientė garbaus amžiaus ir gyvena viena namuose. Persirgus galvos smegenų infarktu viena kūno pusė tapo  silpnesnė, dažnai pasireiškia atminties problemos. Žmogui reikalinga pagalba ryte atlikti asmens higieną ir apsirengti. Pusryčiauja pati, tačiau reikalinga pagalba paruošti pusryčius dėl galūnės silpnumo ir atminties.

Klientė yra rūkanti ir tai daro kambaryje, mesti šį įprotį ji atsisako. Kartą ji jau pamiršo užgesinti cigaretę ir nukritus žarijai pradegė stalas, kol kas tik stalas… Mūsų pareiga užtikrinti savarankiškumą ir saugumą namuose, todėl prisitaikant prie kliento poreikių ne tik prižiūrime asmenį, bet ir sukuriame jam saugią namų aplinką.