Vaikai ir suaugę po operacijos sveiksta greičiau, negu garbaus amžiaus žmonės. Senjorai sveiksta ilgiau dėl įvairių komplikacijų, kurios kartais atsiranda po operacijų. Tačiau pagalbos namuose gali prireikti bet kurio amžiaus žmonėms. Jeigu Jūsų artimasis šiuo metu sveiksta po operacijos ir jam savarankiškai dar labai sunku, slaugytojo ir/ar ergoterapeuto namuose teikiama pagalba tikrai padės greičiau sveikti ir tapti savarankišku.

Kaip gi slauga namuose gali padėti Jums greičiau sveikti?

Komplikacijos ir jų vengimas

Dažniausia problema, kodėl garbaus amžiaus žmonės po operacijos ilgiau sveiksta, yra įvairios galimos komplikacijos. Viena iš jų gali būti neteisingai išgerta gydytojo paskirtų vaistų dozė. Sutrikusi atmintis, regėjimas, o kartais ir suvokimas lemia neteisingai vartojamas vaistų dozes. Esant kvalifikuotai pagalbai namuose, šios problemos galima išvengti. Tikslus paskirtų medikamentų administravimas leidžia iki minimumo sumažinti šią riziką.
Pooperacinės žaizdos – tai dar viena „problemiška“ sritis. Laiku nepastebėjus operacinės žaizdos pakitimų, sveikimas gali užtrukti ilgiau. Ir vėl gi, kvalifikuota slauga namuose leistų žmogui greičiau pasveikti: operacinės žaizdos perrišimai, žaizdos būklės sekimas – tai tik keli kvalifikuoto specialisto teikiamos  pagalbos būdų.

Mobilumas ir kasdienės veiklos

Niekam ne paslaptis, kad sveikstant po operacijos dažnai būna sutrikęs žmogaus mobilumas, sunku atlikti savarankiškai buities darbus. Vienas iš pavyzdžių – šlaunikaulio operacija. Didelė chirurginė žaizda ir pooperacinis skausmas sumažina, o kartais ir labai apriboja žmogaus judesius. Ergoterapija namuose gali žymiai pagerinti esamą situaciją. Laikinųjų techninės pagalbos priemonių pritaikymas, savarankiškumo atstatymas padės žmogui greičiau pasveikti ir tapti savarankišku. 

Prisitaikymas prie situacijos

Slauga namuose – tai puikus būdas padėti greičiau žmogui sveikti. Ir ne tiek svarbu, ar operacija buvo atlikta skubiai ar ji buvo suplanuota anksčiau. Slaugytojai ir/ar ergoterapeutai visada įvertins situaciją ir sudarys individualų pagalbos planą, kuris pagreitins žmogaus sveikimą namuose.

Įdomus straipsnis:  TRACHEOSTOMA IR SAVARANKIŠKAS GYVENIMAS NAMUOSE

Vis daugiau žmonių pastebi, kad sveikti po ligos savo namuose yra žymiai geriau ir jaukiau. Namų aplinkoje galima geriau atsipalaiduoti ir susikoncentruoti į savo sveikatą.