Select Page

SLAUGA IR GLOBA NAMUOSE – KODĖL TAI PATOGU?

Informacija | 0 comments

Kiekvienas iš mūsų esame individualūs žmonės ir turime savo dalykų, prie kurių esame pripratę. Galvojant apie globą namuose sau ar savo artimam žmogui turėtume užtikrinti, kad slauga ir/ar globa namuose būtų individuali.

Slauga ir globa namuose – tai pats patogiausias būdas, kuris užtikrins, kad žmogus gaus visapusišką priežiūrą namuose. Taip, egzistuoja pakankamai daug ir įvairių slaugos bei globos priežiūros įstaigų, tačiau neretai yra nusiviliama, žmogui būna liūdna, o apie jo užimtumą turbūt neverta net ir kalbėti.

Tikrai neteigiu, kad šiose įstaigose yra blogai, tiesiog sakau, kad dėl gana didelio žmonių skaičiaus jose beveik negalima pritaikyti slaugos ar globos pagal žmogaus poreikius.

Slaugant ar globojant žmogų namuose galima žymiai efektyviau padėti žmogui, kadangi paslaugos yra pritaikomos būtent pagal žmogų. Be to, žmogus būna savo namų aplinkoje, o tai saugi, žinoma ir jauki aplinka. Ir nereikia prisitaikyti prie naujos aplinkos.

Pažvelkime įdėmiau, kaip namuose gali būti pritaikomos slaugos ir globos paslaugos.

Ką reiškia „Slauga ir globa namuose“?

Tai paslaugos, kurias teikia kvalifikuotas specialistas namuose ir padeda žmogui suteikdamas šias paslaugas:

  • Asmens higiena: prausimasis, dantų priežiūra, nagų priežiūra, rengimasis ir t.t.
  • Kompleksinė slauga: kateterių, stomų priežiūra, pragulų profilaktika, lėtinių žaizdų ir pragulų priežiūra ir kt.
  • Paskirtų medikamentų administravimas: padeda žmogui laiku išgerti, suleisti  paskirtą vaistų dozę.
  • Padeda pasiruošti dienai: atsikelti, perkelti, palydėti ir t.t.
  • Paruošia maistą pagal paskirtą dietą arba žmogaus norus.
  • Užsiima lengva namų ruoša: padeda skalbti, lyginti ar išsiurbti dulkes.

Lanksti rutina, pritaikyta Jums

Slauga ir globa namuose suteikia visapusišką lankstumą. Jūs pasirenkate, kada, kiek ir kaip padėti Jums ar Jūsų artimam. Tad slaugyti ar globoti žmogų namuose yra žymiai patogiau ir geriau, nei įstaigose. Pvz., namuose globojamas ar slaugomas žmogus visada gali pasirinkti, kada jis nori pusryčiauti, pietauti ar vakarieniauti. Lygiai taip pat žmogus gali pasirinkti, kada jis norėtų išeiti pasivaikščioti ir įgyvendinti savo planą padedamas specialisto.

Norite pasikviesti draugų ir surengti stalo žaidimų turnyrą su jais? Tai labai greitai išsprendžiama užduotis. Buvimas ir bendravimas su savo artimaisiais? Tai savo tradicijų puoselėjimas ir papildoma parama sunkiu gyvenimo periodu.

Įdomus straipsnis:  INSULTAS IR GYVENIMAS NAMUOSE

Puikus būdas padėti Jums tada, kai labiausiai to reikia. Žmogus pats nusprendžia, kada jam reikalinga pagalba ir kada jį reikėtų aplankyti. Taip galima užtikrinti, kad žmogus jaustųsi patogiai, saugiai ir pasitikėdamas savimi.

Tai tinkamas būdas, jei Jūs prižiūrite žmogų, tačiau Jums būtina bent kelioms valandoms išeiti, o gal pavargote ir reikia poilsio. Reikalinga tik nedidelė pagalba tvarkantis namuose ar ruošiant maistą? Galime suderinti ir šiuos vizitus.

Žmogus greitai išrašomas iš gydymo įstaigos? Ypač tinkamas laikas pradėti slaugą ir/ar globą namuose. Iš anksto suderinus vizitų laiką ir trukmę, galima užtikrinti visapusišką pagalbą namuose, kai žmogus bus išrašytas iš gydymo įstaigos. Laiku ir lanksčiai teikiama pagalba namuose – greitesnis būdas padėti Jums ar Jūsų artimajam sveikti po sunkios ligos. 

Papildoma pagalba kai jos reikia

Kaip žinia, sergant galvos smegenų degeneracinėmis ligomis (Alzheimerio ar Parkinsono liga) situacija gali keistis labai greitai ir pagalbos gali prireikti vis daugiau. Slaugos, globos paslaugų namuose lankstumas užtikrina, kad papildoma pagalba visada bus šalia, kuri greičiau pastebi simptomus.

slauga ir globa, slauga ir globa namuose.

Štai, vienas iš pavyzdžių: Jūs prižiūrite žmogų, sergantį pažengusia Alzheimerio ligos stadija, dėl to kyla pavojus, kad žmogus gali elgtis visiškai neadekvačiai ir tai gali kelti pavojų tiek Jums, tiek pačiam sergančiajam.

Tokiu atveju vizitus į namus galima „sustyguoti“ taip, kad sergančiajam saugi aplinka būtų užtikrinta net ir tada, kai Jūsų nėra. Aštrėjant simptomams ir progresuojant būklei gali prireikti ir slaugos ar globos, trunkančios visą parą.

Žinoti, kad Jūs ar Jūsų artimas žmogus yra savarankiškas, saugus ir gauna visapusišką globą ir slaugą – tai vienas iš „Privati slauga“ prioritetų.

Jums reikia papildomos konsultacijos dėl paslaugų? Visada galite mums parašyti ar paskambinti. Mes prisitaikome prie Jūsų poreikių ir pageidavimų.

Komentarai

0 Comments

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įdomūs straipsniai