Select Page

INSULTAS IR GYVENIMAS NAMUOSE

Informacija | 0 comments

Insultas yra labai rimta liga, kuri pažeidžia galvos smegenis. Trūkusi ar užsikimšusi galvos smegenyse esanti kraujagyslė sukelia labai rimtas pasėkmes, o, kartais net ir mirtinas. Galvos svaigimas, pykinimas, sutrikusios rankų, kojų funkcijos, afazija (kalbos sutrikimas) – tai dažni liekamieji reiškiniai po persirgto galvos smegenų insulto.

Laikantis rekomendacijų, galima sėkmingai sveikti namuose ir gyventi pakankamai savarankiškai toliau.

Praėjus kuriam laikui, po intensyvaus gydymo ligoninėje ir reabilitacijoje, galima tęsti sveikimą namuose. Labai svarbu, kad žmogus sveikdamas ir būdamas namuose būtų kiek įmanoma daugiau savarankiškas. Labai nesigilinant į ergoterapijos, ir bendrai – visos reabilitacijos subtilybes, norime akcentuoti, kad žmogus galėtų pats apsirengti, pavalgyti, susitvarkyti vonioje, duše ir t.t.

Puikių rezultatų tikrai galima pasiekti, toliau padedant reabilitacijos specialistams, pvz., ergoterapeutams, kineziterapeutams, psichologams ir pan. Lengva disciplina, artimųjų palaikymas, fizinė veikla – tai keletas priemonių, kurios tikrai padeda atstatyti žmogaus savarankiškumą po galvos smegenų insulto.

SVEIKSTANT PO INSULTO REIKIA LAIKYTIS SVEIKO GYVENIMO BŪDO

Norime tikėti, kad žmogus išleidžiamas namo iš gydymo įstaigos yra informuotas, ko turėtų atsisakyti ar vengti ir į ką turėtų atkreipti dėmesį norint, kad žmogus išliktų sveikas ir ši liga nepasikartotų (tikrai taip, insultas gali pasikartoti) Daugeliui iš Jūsų teko girdėti šia frazę:

“Prevencija yra pigiau negu gydymas”.

Paisant tam tikrų paprastų dalykų, galima išvengti daugelio sveikatos problemų. Prevencija – vienas uždavinių.

Štai, keletas pavyzdžių, kurių laikydamasis žmogus gali būti sveikas:

  • Būtina mesti rūkyti – rūkymas yra daugelio ligų priežastis;
  • Maistas turi būti subalansuotas ir jame turėti būti mažiau riebalų;
  • Nevartoti alkoholio;
  • Bent kartą į savaitę pasitikrinti savo kraujospūdį;
  • Laiku pastebėti insulto požymius ir nelaukti: galūnės, veido dalies nutirpimas, sutrikusi kalba – tai vieni iš požymių.

PRIVAČIOS REABILITACIJOS IR SLAUGOS SVARBA

Vienas  prioritetų, norint kad žmogus sėkmingai sveiktų namuose po patirto galvos smegenų insulto – išvengti komplikacijų. Profesionalūs slaugytojai, ergoterapeutai, kineziterapeutai ar kita reabilitacijos komandos dalis gali padėti žmogui.

Privati slauga, ergoterapija. Insultas. Patarimai. Informacija.

Mes intensyviai mokomės ir tobulėjame ne vienerius metus, tam, kad profesionaliai padėtume žmogui. Kasdienių veiklų adaptavimas, žmogaus savarankiškumo palaikymas ir ugdymas, saugios aplinkos namuose pritaikymas, aukščiausio lygio žmogaus slauga namuose – tai tik keletas dalykų, kuriuos gali pasiūlyti kvalifikuoti specialistai.

Įdomus straipsnis:  COVID-19 IZOLIACIJA IR JŪSŲ UŽIMTUMAS

PRAKTIŠKAS PAVIZDYS

Štai, pateiksime pavyzdį iš privačios praktikos su žmogumi:
Atvykus pacientui namo, pacientas dar vis turėjo problemų dėl kairės kūno pusės. Kairės rankos judesiai buvo nekoordinuoti, sudėtinga buvo pavalgyti, apsirengti ir nusiprausti. Kairė koja neleido žmogui savarankiškai eiti, „neklausė.“ Trumpai tariant  – žmogui buvo sudėtinga savarankiškai gyventi.
Pradėjus dirbti slaugytojams, ergoterapeutams ir kineziterapeutams, paciento savarankiškumas buvo atstatytas. Pritaikyti įrankiai, žmogus išmokytas kaip rengtis. Kineziterapeutai padirbėjo su žmogaus kaire koja, kūno balansu.
Slaugytojai užtikrino, kad žmogus laiku ir tinkamai gaus visus gydytojo paskirtus vaistus ir jo kraujospūdis bus tinkamai sekamas, o apie kraujospūdžio ir širdies veiklos pasikeitimus bus laiku informuotas tą žmogų gydantis gydytojas.

Taip pat buvo imtasi visų reikalingų slaugos veiksmų ir sėkmingai išgydyta 2 laipsnio pragula ant kryžkaulio, kuri atsirado ligoninėje. Pacientas toliau sėkmingai sveiksta namuose po patirto galvos smegenų insulto.

Insultas gali visiškai pakeisti gyvenimą. Privati slauga ar reabilitacija namuose gali padėti sveikti namuose ir išvengti galimų komplikacijų.

PERSIRGTAS INSULTAS: PERSPEKTYVOS

Išlikti optimistiškiems ir turėti profesionalią slaugos ir/ar reabilitacijos komandą – tai du kertiniai dalykai, kurie leis pakankamai savarankiškai gyventi toliau, persirgus insultu.

Komentarai

0 Comments

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įdomūs straipsniai