Select Page

MUZIKA IR ALZHEIMERIO LIGA

Alzheimerio liga, Patarimai | 0 comments

Kaip muzika gali padėti sergančiam Alzheimerio liga?

Žvelgiant į atliktą tyrimą muzika gali gerinti atmintį, motoriką ir kitus dalykus, kurie būna pažeisti sergant šia liga ar kitomis demencijos formomis. Mokslininkai pagrindė koncepciją, kad “tos smegenų zonos, kurios yra atsakingos už muzikinę atmintį” sąlyginai lieka nepažeistos, sergant demencija.

Triguba nauda – tai gali patirti žmonės, sergantys demencija, jeigu šiems žmonėms taikoma muzikos terapija. Klausant muzikos, dainuojant ar grojant instrumentu gali:

 • sumažėti stresas;
 • sumažėti neramumas;
 • sumažėti ažiotuotas elgesys.

Muzika gali padėti rasti alternatyvų būdą, kaip bendrauti su žmogumi sergančiu Alzheimerio liga ar kita demencijos forma, kadangi, neretai būna ypač sunku tiek pačiam žmogui, tiek jo artimiems kartu bendrauti. Nusivylimas, nekantrumas, užsispyrimas – tai dažnos problemos.

Patarimai, kurie gali padėti spręsti bendravimo problemą:

 1. Žinokite, kokią muziką žmogus mėgsta:
  Žinodami kokias dainas, muzikos stilių žmogus mėgsta, galite sudaryti jam grojaraštį. Tokiu būdu, galite žmogui padėti neužmiršti pačių maloniausių gyvenimo akimirkų.
 1. Naudodami muziką, sukurkite atmosferą:
  Paleiskite ramią ir neliūdną muziką, kai žmogus pietauja. Tai leis Jums nuraminti žmogų, leis jam susikoncentruoti į veiklą – šiuo atveju – valgymą. Taip pat, galite naudoti energingesnę muziką, kad žmogus išliktų žvalesnis ir energingesnis, pvz, prieš einant kartu pasivaikščioti.
 1. Venkite “perkrovos”:
  Muzika gydo, tačiau muzika gali ir pakenkti. Nepamirškite, kad žmonės, sergantys demencija sunkiai susikoncentruoja, prisimena ir išlaiko dėmesį ilgesnį laiką, tad nereikėtų sujungti visos multimedijos vienu kartu.
  Turiu mintyje, kad jei žmogus klausosi dainos ar muzikos naudodamas mobilų telefoną ar per TV, nejunkite kitam kambaryje muzikos per kompiuterį ar per kitą šaltinį. Įvairūs garso šaltiniai paleisti vienu metu gali tikrai išblaškyti ir suerzinti.
 2. Kartu šokite ar dainuokite
  Skatinkite žmogų pajudėti šokio ritmu. Užtenka ir patrepsėti kojomis ar paploti rankomis į muzikos ritmą. Toks būdas padeda sustiprinti muzikos poveikį. Dainavimas, skatiną atmintį ir geras emocijas. O jei dainuojate kartu – padeda išlaikyti šiltus santykius su žmogumi.
 3. Stebėkite, kaip žmogus reaguoja.
  Jei matote, kad žmogus pasidaro aktyvesnis ir “sukalbesnis”, kai klausosi konkrečios dainos ar muzikos kūrinio, leiskite jas dažniau. O, jei matote, kad efektas priešingas – išjunkite ir ištrinkite iš grojaraščio. Jūs nenorite suteikti neigiamų emocijų.
Įdomus straipsnis:  4 TECHNINĖS PAGALBOS PRIEMONĖS, KURIOS JUMS GALI PADĖTI

Atminkite, kad mėgstama muzika tikrai neišgydys šios ligos, tačiau muzika turi didelę reikšmę, norint žmogui suteikti daugiau teigiamų emocijų ir žmogų stimuliuoti. Teigiamos emocijos didina geresnę gyvenimo kokybę.

Komentarai

0 Comments

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įdomūs straipsniai