Select Page

ALZHEIMERIS: 4 BŪDAI, SERGANČIAJAM PADEDANTYS NESIKARTOTI

Alzheimerio liga, Patarimai | 0 comments

Alzheimeris – lėtinė ir progresuojanti liga, kuri pažeidžia ne tik žmogaus judesius, bet ir mąstymą. Dažnai žmonės, sergantys Alzheimerio liga, kartoja tuos pat žodžius ir veiksmus. O tai problema ne tik pačiam žmogui bet ir jo artimiesiems. 

Alzheimeris ir kitos demencijos formos sutrikdo žmogaus trumpalaikę atmintį, dėl šios priežasties ir atsiranda besikartojantys žodžiai ir veiksmai, pvz., žmogus dažnai gali klausti to paties klausimo.  Žmogus taip elgiasi tikrai ne dėl to, kad Jus sunervinti. Jis tai daro, nes nepamena, kad jau anksčiau apie tai teiravosi, gal net ir 22 kartus.

Besikartojančius klausimus ar veiksmus išprovokuoja ne tik trumpalaikės atminties sutrikimai, bet ir žmogaus patiriamas stresas, susijaudinimas, nerimas, nusivylimas ar net baimė. Alzheimerio liga sergantis žmogus dažnai sutrikęs ir dažnai nežino, kokia dabar diena, kur jis yra ir pan. Net, jei jis kenčia nuo skausmo ar sukelto diskomforto, ne visada gali apie tai pasakyti ar parodyti.

Taigi, jei žmogus klausia to paties daugybę kartų, ne visada reiškia, kad jis nori gauti tikslų atsakymą. Gali būti, kad jis tiesiog jaučia stresą ar nori būti kartu.

Tikras iššūkis yra padėti tokiam žmogui ir likti pačiam nesusinervinus. Dėl to ypač svarbu žinoti būdus, kaip išvengti tų besikartojančių klausimų ir/ar veiksmų. Žinodami šiuos būdus kitą kartą galėsite ramiai ir be susierzinimo padėti žmogui nesikartoti.

4 būdai, kurie gali padėti sergančiajam nesikartoti:

Alzheimeris, atmintis, liga, bendravimas

1. Atsakykite emocija, bet ne žodžiu.

Kai žmogus pradeda kartotis, pabandykite nuspėti, kokie jo jausmai tai sukelia. Pvz., gal jis jaučia nerimą, tad tiesiog apkabinkite jį. Tai gali nuraminti.  

2. Atsakykite trumpai ir aiškiai.

Suprantama, kad norėsite atsakyti taip, kaip atsakytumėte bet kuriam kitam žmogui, bet ši situacija yra truputį kitokia. Atsakykite trumpai ir aiškiai – tai padės Jums taupyti energiją ir nesusinervuoti.

3. Skatinkite žmogų užsiimti veikla.

Kartais labai padeda nutraukti besikartojančius klausimus ar veiksmus įdomia veikla. Jūs pažįstate savo slaugomąjį ir žinote, kas jam patinka. Pabandykite jam pasiūlyti kažkuo užsiimti.  Pvz., gal jis norėtų užkąsti ar atsigerti arbatos. O gal norėtų pasiklausyti muzikos.

4. Leiskite žmogui pabūti vienam.

Suprantame, kad yra labai sunku nesuirzti, kai tavęs nuolat klausia to paties ir tai tęsiasi savaitėmis,  gal net ir mėnesiais. Kartais tiesiog išeikite kelioms minutėms pailsėti ir palikti žmogų vieną. Pailsėję Jūs atgausite ramybę ir vėl galėsite rūpintis slaugomu žmogumi.

Tikime, kad mūsų patarimai gali padėti spręsti Alzheimerio liga sergančio žmogaus problemas. Jūs galite kreiptis į mus kvalifikuotos pagalbos namuose. Turime pakankamai patirties dirbant su žmonėmis, sergančiais įvairiomis demencijos formomis. 

Įdomus straipsnis:  ALZHEIMERIO LIGA. PATARIMAI, KURIE PALENGVINS SITUACIJĄ

Komentarai

0 Comments

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įdomūs straipsniai