Nieko naujo neparašyčiau, jei teigčiau, kad žmonės, kurių artimieji serga Alzheimerio liga susiduria su ypač dideliais gyvenimo iššūkiais.

Tačiau, pritarsite mano teiginiui, kad atrodo “situacija ir susitvarkė” ir viskas po truputi susistatė į vietas… ir štai vėl – visiškai naujos problemos, tiek sveikatos tiek buities ir progresas tik didėja neigiama linkme….

Jūsų artimasis pradeda (vėl) elgtis visiškai neadekvačiai, visiškai neatpažįsta Jūsų, darosi piktas, irzlus, agresyvus ir nekontroliuojamas?

Teisus aš?

Laimei Jūs ir Jūsų artimasis neturite kovoti su tuo vieni. Norėčiau Jums patarti keletą naudingų patarimų, kurių pagalba padėsite sau ir žmogui, sergančiam Alzheimerio liga:


  • Junkitės į Alzheimerio liga sergančių žmonių ir jų artimųjų bendruomenę. Turbūt, dažnai susiduriate su tuo jausmu, kad atrodo, kad daugelis Jūsų nesupranta ir negali nieko patarti. Tačiau, yra bendruomenės, kurių nariai tikrai supranta Jus ir gali Jums padėti sunkiausiose situacijose. Šios bendruomenės ne tik padės, bet ir palaikys, patars ir paguos.
  • Tapkite žmogaus pasaulio kuri jis mato dalimi. Tai vienas iš būdų, kaip galite padėti sau ir savo žmogui – išmokyti matyti taip pasaulį, kaip mato šis žmogus: nesiginčykite su juo ir neįrodinėkite, kad žmogus neteisus. Geriau priimti taip, kaip mato jis. Teigiami prisiminimai, kuriuos kuriate Jūs abudu kartu, žymiai efektyviau leis Jums spręsti problemas susijusias su Alzheimerio liga.
  • Bukite pasiruošę žmogui suteikti pilną slaugą. Jei Jūs matote, kad liga progresuoja – pagalvokite apie pilną ir kvalifikuotą slaugą. Profesionaliai slaugyti žmogų, kuris serga Alzheimerio liga – didelis profesinis iššūkis.
  • Išlikite ramūs. Žmonės, sergantys Alzheimerio liga kartais sunkiai reiškia savo mintis ir emocijas. Tai gali lemti nusivylimą ir pykčio priepuolius. Stenkitės išlikti ramus, bendraudami ir padedami savo žmogui. Tačiau, nebijokite pabrėžti svarbių dalykų.